PŘIJĎTE OCHUTNAT V LISTOPADU

 

Vážení klienti, milí příznivci šampaňského,

Sklizeň v kraji Champagne na konci září úspěšně skončila a podle aktuálních informací bude ročník 2019 opět patřit k těm výborným. Nastává dušičkové počasí s četnými mlhami, ranním chladem a dny se zkracují. Třeba Vám nyní přijde vhod pozvánka na další plánované ochutnávky šampaňského.

Nezapomeňte prosím také na využití již zakoupených poukázek na degustaci (zkontrolujte si platnost) a na možnost objednání soukromých ochutnávek, kde si můžete zvolit program i šampaňská vína přesně podle Vaší chuti a nálady.

Termíny se s koncem roku rychle plní tak neváhejte a ozvěte se nám včas. Během prosince nabízíme možnost soukromých  ochutnávek i o víkendech. Bude otevřena i naše prodejna pod Vyšehradem.

A nyní již k připravovaným ochutnávkám. Budeme se na Vás těšit v následujících termínech:

 

Čtvrtek 14. listopadu od 19:00

Champagne PASCAL DEVILLIERS

Pascal Devilliers z Villedommange je jeden z našich nejmenších vinařů s roční produkcí pouhých 10 tis. lahví. Každý rok nás překvapuje nějakou novinkou, která je ale k dispozici pouze ve velmi omezeném množství. V rámci ochutnávky tak tentokrát budete mít jednu z posledních možností ochutnat lahodné BLANC DE NOIRS (k dispozici jen v prodejně) pouze z modrých hroznů a nebo svěží a vyvážené SINGULIERE.

 

Středa 20. listopadu 2019 od 19:00

Champagne LACOURTE-GUILLEMART

Jean Pierre Lacourte je z vesničky Écueil a jeho roční produkce je přibližně 60 tisíc lahví šampaňského. Kromě péče o hrozny se letos hodně věnoval i Tour de France, která vesnicí začátkem července projela. Připraven byl piknik, prohlídka sklepů a společně s dalšími vinaři přichystal i limitovanou edici plechových „vršků“ na lahve s motivem slavného závodu. Třeba jeden čeká právě na Vás. Milovníky extra suchých vín potěší lahodný MINÉRAL a jako zajímavost plánujeme zařadit  ROSÉ DEMI SEC, které v kraji Champagne jen tak neobjevíte.

 

Pondělí 25. listopadu od 19:00

Champagne RÉSERVE / PRESTIGE

Tato ochutnávka bude věnována šampaňským kategorie Réserve/Prestige. Na ochutnávkách rád připomínám, že šampaňské je šumivé víno, které nikam nespěchá a ve sklepě si poleží delší dobu. Minimálně doba ležení pro tuto kategorii šampaňských jsou tři roky, ale většina vinařů je tam nechává 5 let a více. Obvykle jsou to také Champagne z prvního lisování. Na nabídku ze které budeme vybírat se můžete podívat na odkazech níže. Pokud budete chtít, můžete si i sami zvolit vlastního favorita. Dejte vědět.

Ochutnávky se budou konat v naší prodejně pod Vyšehradem na adrese Vratislavova 21/26, Praha 2.

Cena za osobu je v  případě PASCAL DEVILLIERS a LACOURTE GUILLEMART  690,- Kč a u ochutnávky RÉSERVE / PRESTIGE potom 890,- Kč.

Ochutnávky jsou v malé skupině do 8 osob a ochutnáte 5 vzorků šampaňského. K tomu připravíme malé občerstvení a hlavně spoustu zajímavostí ze světa bublinek.

Rezervujte si prosím svá místa co nejdříve na níže uvedených kontaktech.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na Vaši návštěvu a objednávku!

 

Michaela Barošová a Martin Tomaides

 

 

Prodejna „Champagne“

Dům „U Holubů“ pod Vyšehradem

Vratislavova 21/26

120 00 Praha 2

+ 420 702 130 627

info@sampanskeprokazdeho.cz

www.sampanskeprokazdeho.cz