logo_spolecnost
Na začátku, jak už to tak občas bývá, byla cesta. V našem případě do Francouzské Bretaně. A protože se nám zdálo dlouhé absolvovat více než 1 600 km najednou, rozhodli jsme se putování na chvíli přerušit zhruba tak někde v polovině, ideálně hned nedaleko dálnice. Zastávka tenkrát byla v Chalons en Champagne v „plastové“ ubytovně kategorie F1. No a když už jsme byli v kraji Champagne, vyrazili jsme na malý výlet. Hned v první vesničce jsme se dostali do úplně jiného světa. Malebná, mírně zvlněná krajina, vinohrady všude kolem a samozřejmě vinaři a skvělé šampaňské. To bylo v roce 2011. Od té doby jezdíme do oblasti Champagne pravidelně několikrát ročně, ochutnáváme výborné šampaňské a poznáváme zatím hlavně oblast Montagne de Reims (tedy něco jako „Remešské hory“), která je jednou ze čtyř Champagne oblastí. Kopcovitá krajina nám tu asi nejvíce připomíná naši oblíbenou turistiku v horách.

Šampaňské jsme od začátku dávali ochutnávat i našim známým a přátelům. Protože se skupina milovníků dobrého vína začala rozšiřovat, rozhodli jsme se na konci roku 2014 založit naši společnost.

IMG_2194Rádi bychom Vám nabídli šampaňské (a postupně i některé další produkty) od malých vinařů z oblasti Champagne. V Champagne je jich několik tisíc, takže naše nabídka bude vždy zahrnovat pouze nepatrný zlomek. Chceme Vám ukázat, že výborné šampaňské to nejsou jenom velké šampaňské domy, ale spousta zajímavých malých producentů. Ostatně hodně z nich dodává svoje hrozny i světově proslulým výrobcům šampaňského.

Šampaňské bude vždy mít určitý nádech výjimečnosti, což je dáno složitostí výroby, jedinečností oblasti a omezeným množstvím produkce. Rádi bychom Vám ukázali, že cesta od odmítání šumivých vín obecně (to byl na začátku náš případ) k oblibě šampaňského dokáže být příjemná a za příznivou cenu.

Najdete zde klasický internetový obchod, v případě zájmu nám ale také můžete volat nebo napsat email. Na našich stránkách najdete i blog ve kterém pravidelně přinášíme informace o šampaňském a oblasti Champagne, ale nejen o nich.

Kamennou prodejnu pod Vyšehradem jsme otevřeli v červnu 2017. Samozřejmostí jsou i pravidelné ochutnávky a to včetně soukromých.

Budeme rádi pokud si něco objednáte, ale můžete nás kontaktovat i v případě, že Vás bude něco zajímat, že budete chtít tip na příjemně strávenou dovolenou, případně se budete chtít podělit s vlastními zážitky. Vaše postřehy rádi zveřejníme.

Přejeme Vám spoustu zážitků z objevování něčeho nového, příjemného a těšíme se na shledanou.

Michaela Barošová a Martin Tomaides