Nové termíny ochutnávek

Vážení klienti, milí příznivci šampaňského,

po chladném úvodu května nás doufejme čekají i příjemnější teploty a s nimi posezení venku, třeba při grilování. Rozkvetlá příroda na Vyšehradě a jeho okolí má rozhodně své kouzlo, které se snažíme ještě umocnit možností ochutnávky šampaňských „po skleničce“ v naší malé prodejně.

V březnu jsme navštívili vinařství CHAMPAGNE ANDRÉ CHEMIN a sledovali jak se míchají základní „tichá vína“ a jak se připravuje lahodné šampaňské. Byla to moc povedená akce, rádi se s Vámi podělíme o zážitky.

V červnu se chystáme do Francie doplnit zásoby a také navštívit některá místa v kraji Champagne, kam jsme se zatím nedostali. Těšte se následně na spoustu zajímavostí a tipů třeba pro Vaši dovolenou.

Chtěli bychom Vás pozvat na další připravované ochutnávky. Těmito ochutnávkami uzavřeme představení všech našich vinařů a dále už budeme pokračovat trošku jinak. V budoucnu Vás čekají například samostatné ochutnávky šampaňských BRUT, ROSÉ, BLANC DE BLANC, případně vín ročníkových. Zároveň stále častěji pořádáme i ochutnávky soukromé, tak nás určitě v případě zájmu neváhejte kontaktovat.

Ochutnávky se konají opět v našem obchodě „Champagne“ na adrese Vratislavova 21/26 (dům U Holubů, 26 je modré orientační číslo) v malé skupině maximálně osmi osob.

Těšíme se na Vás v následujících termínech:

Pondělí 20. května od 19:00 hodin

V ochutnávce se budeme věnovat vinařství DECOTTE-AUGÉ z vesničky Mailly Champagne.

Vinařství bylo založeno v roce 1920 a jako jediné z naší nabídky má nejvyšší Champagne klasifikaci, tedy GRAND CRU.

Vinařství hospodaří na zhruba 3,5 ha vinic a používá k produkci šampaňského pouze odrůdy CHARDONNAY a PINOT NOIR. Velmi populární je zejména svěží BLANC de BLANCS, které je k dispozici i v láhvi MAGNUM.

Čtvrtek  6. června od 19:00 hodin

Ochutnávka bude věnována hned dvěma vinařstvím najednou. 

 

Vinařství PIERRE GOBILLARD je z vesnice Hautvillers nedaleko města Épernay, kde působil mnich (Dom) Pérignon, praotec výroby šampaňského. Najdete zde starobylé domy, opatství a úžasné výhledy do údolí řeky Marny. Vinařství patří mezi naše největší, hospodaří na 9 ha vinic s klasifikací PREMIER CRU, kde převládá bílá odrůda CHARDONNAY. 

 

Pokud hledáte PREMIER CRU vinařství s velmi malou produkcí skvělých šampaňských, které se kvalitou vyrovná velkým šampaňským domům, pak si určitě užijete oblíbené šampaňské od  vinařství PHILIPPE GRIFFON z vesničky Chigny Les Roses. Krásné křídové sklepy pomáhají vyzrávání nejen jeho populárního  a oceňovaného BRUT TRADITION.

 

Za cenu 690 Kč na osobu ochutnáte v obou případech pět vzorků  šampaňských vín. K tomu bude připraveno lehké občerstvení, fotografie, videa a povídání o šampaňském.

Rezervujte si prosím svá místa co nejdříve na níže uvedených kontaktech.

Sledujte nás i na facebooku, kde najdete pravidelné příspěvky ze světa lahodných bublinek a také z dalších oblastí.

 

+420 702 130 627

info@sampanskeprokazdeho.cz

www.sampanskeprokazdeho.cz