Videomapping v Remeši

Pod názvem „Rêve de Couleurs“, je v Remeši od května do září ke shlédnutí originální videomapping na katedrále Notre-Dame. Pokud pojedete kolem, zastavte se tam. Můžeme vřele doporučit.

Během srpna je na programu každý den, kromě pondělí, ve 22:30 a v září pak v pátek, sobotu a neděli od 21:30.

Představení od roku 2011 shlédlo už více než 900 tisíc diváků. To je nyní konečně včetně nás, protože až letos v polovině července to vyšlo. Raději jsme na prostranství před katedrálou dorazili dříve, v očekávání návalu, ale nakonec to nebylo potřeba. Většina turistů a místních využila teplého večera spíše k posezení v příjemných restauracích a kavárničkách.

Čelní strana katedrály se opravuje (jeden náš vinař prohlásil, že se katedrála opravuje prakticky neustále), což představení trošku škodí, ale nijak zásadně. Samotná projekce trvá zhruba půl hodiny a představuje budování katedrály ve zkratce. K tomu spousta barev a podmanivá hudba. Vše uzavře populární anděl s úsměvem.

Níže se můžete podívat na krátký sestřih představení. Je to točeno z ruky, takže je obraz trochu roztřesený, ale věřím, že Vás video zaujme.