TERMÍNY ÚNOROVÝCH OCHUTNÁVEK

Vážení klienti, milí příznivci šampaňského

Rádi bychom Vám popřáli zdravý a úspěšný rok 2020 a pozvali Vás do naší prodejny pod Vyšehradem na další ochutnávky šampaňského. Měsíc leden měl pro nás být původně tak trochu odpočinkový, ale vzhledem k velkému zájmu jsme připravili hned několik velmi příjemných soukromých ochutnávek. To je zároveň i tip pro ty z Vás, kterým se třeba nové termíny nebudou hodit – dejte nám vědět a my pro Vás rádi připravíme ochutnávku na přání.

Těšíme se na Vás v měsíci únoru při ochutnávkách  v následujících termínech:

 

Čtvrtek 13. února od 19:00 hodin

Úterý 25. února od 19:00 hodin

 

Obě ochutnávky budou výběrem z naší nabídky šampaňských od malých producentů a protože se blíží Valentýn, určitě dojde i na růžová šampaňská.

Cena za ochutnávku je v obou případech 690 Kč na osobu a koná se v malé skupině do osmi osob. K šampaňskému bude připraveno lehké občerstvení (třeba oblíbený sýr Chaource přímo z oblasti Champagne), fotografie, videa a spoustu povídání o kraji Champagne.

Rezervujte si prosím svá místa co nejdříve na níže uvedených kontaktech.

 

Děkujeme za důvěru a těšíme se na setkání.

 

Michaela Barošová a Martin Tomaides

 

 

Vzkaz od PHILIPPA GRIFFONA

Náš vinař Philippe Griffon, před koncem roku pravidelně posílá krátké přání, ve kterém zhodnotí uplynulý vinařův rok. Je to vždy trochu květnaté, ale mluví nám z duše, proto se s Vámi  o něj chceme podělit.

 

Vážená paní, vážený pane,

„Jednoduše výjimečný!“

tak zněl úvod našeho dopisu vloni.

I rok 2019 byl výjimečný, skvělá sklizeň … s trochou zkušeností si dovolím tvrdit, že nyní je skoro každý rok výjimečný a že také každý následující rok bude výjimečným. Je za tím globální oteplování, které způsobilo v červnu a červenci dvě vlny veder, při kterých jsme naměřili ve vinicích až 42,5° C?

Vinice byly nejprve na jaře zasaženy mrazem a poté letní horka spálily více než 10% potencionální úrody. Ale na tom již nezáleží, teplé počasí srpnových a zářijových dní v kombinaci s nočním chladem umožnily vinné révě výjimečnou dynamiku v době zrání hroznů. Vyvážený obsah kyselin a cukru i aromatická koncentrace získaného moštu slibují velký potenciál pro budoucí šampaňská vína!

Nechejme tedy víno kouzlit až do jarních degustací.

Přišel čas nás navštívit. Ochutnat plody naší práce – náš nápoj, na který jsme patřičně hrdí. Nemáme obavy o kvalitu našeho šampaňského – Vaše věrnost je naší nejlepší odměnou.

Spolu s oddaným poděkováním Vám přejeme velmi úspěšný rok 2020!

Nathalie a Philippe Griffon, Chigny les Roses

 

A jedna šampaňská zajímavost na konec…

Zanedlouho se budou předávat populární ceny Americké filmové akademie „OSCAR“. V letošním roce budou hosté ochutnávat i šampaňské od společnosti PIPER-HEIDSIECK podávané v lahvi o velikosti MAGNUM. Speciální edice lahví s původní etiketou také připomene 100 let od začátku prohibice v USA.

Prodejna „Champagne“

Dům „U Holubů“ pod Vyšehradem

Vratislavova 21/26

120 00 Praha 2

+ 420 702 130 627

info@sampanskeprokazdeho.cz

www.sampanskeprokazdeho.cz