DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ

 

Vážení milovníci šampaňského,

před koncem roku bychom Vám rádi poděkovali za přízeň a rostoucí zájem o výborná šumivá vína. I naši vinaři pravidelně komunikují se svými klienty, díky kterým mohou pokračovat v dlouhé tradici výroby šampaňských vín. Velmi pěkně zhodnotil letošní rok třeba Philippe Griffon z Chigny les Roses, jehož krátký dopis si můžete přečíst níže.

Přejeme Vám klidné svátky a těšíme se na viděnou – třeba ještě do konce roku v obchodě pod Vyšehradem, kde máme aktuálně prodlouženou otevírací dobu.

Pohodové sváteční dny,

Michaela a Martin

 

Chigny les Roses, 28. října 2017

Vážená paní, Vážený pane,

2017 … je rokem s jednou z nejrannějších sklizní od roku 1950!

Vinobraní již bylo ukončeno na většině vinic oblasti Champagne a pro 15 800 vinařů nastal čas na první hodnocení.

Přes silné jarní mrazy (bylo zničeno přes 23% pupenů) následované horkým obdobím v červenci, byly vinohrady v pozoruhodně dobrém stavu. Tato situace se ale dramaticky změnila několik dní před sklizní.

Srpen byl poznamenán velkým množstvím bouřek s krupobitím, jejichž následkem se začala šířit hniloba a my jsme tak museli hrozny velmi pečlivě třídit a vybírat. Naštěstí jich byl dostatek. Kvalita hroznů je povzbudivá, jejich kyselina dostatečná a vyváženost chuti hroznového moštu velmi slibná – nyní kouzlo probíhá v sudech / tancích!

Přichází vhodná doba pro Vaši návštěvu u nás, tedy čas vybrat si z naší nabídky šampaňské pro nadcházející sváteční dny. Naše šampaňské okouzlí Vaše hosty a zajistí Vám úspěch. Oslavy s ním pak budou dokonalé!

Přejeme Vám jen to nejlepší a příjemné prožití vánočních svátků. Děkujeme za Vaši důvěru a věrnost, které si velmi ceníme.

Nathalie et Phillipe Griffon