Víno pro (ne) chápavé

Zajímavých knih o víně není nikdy dost a tak bych Vám rád představil jednu z nich. Začnu hned citací přímo od autorů knihy, kteří jsou velkými milovníky vína a specialisty v tomto oboru:

„Tuto knihu věnujeme vám všem, kteří jste sebrali dost odvahy na to, abyste si koupili knihu Víno pro (ne) chápavé. A právě proto žádní „nechápaví“ nejste; naopak, jste moudří lidé, kteří si uvědomují, že v rozsáhlém a složitém světě vína se naprosto každý má co učit“.

Kniha je českým překladem již šestého vydání knihy Wine for Dummies, jejíž první vydání vyšlo už v roce 1992.

Kniha postupuje od úplných začátků, tedy pěstování vinné révy a její odrůdy, přes druhy vína a jeho výrobu, až k nákupu, podávání a snoubení s jídlem. Velmi zajímavě je popsána i technika degustování vína. Následuje přehled hlavních vinařských oblastí a potom kapitoly věnované „exotickým“ vínům, např. šumivým či fortifikovaným. Na závěr dojde i na správné uskladnění vína (sám jsem často překvapen, jak v nákupních centrech zacházejí s drahými lahvemi vína) a nakupování vína na internetu. Občas jsou v knize i odkazy na Českou republiku (například uvedení některých vinoték, svatomartinské víno atd.).

Čtivosti knihy napomáhá přehledná grafika a používané ikony. Zajímavá je třeba ikona „pozor na snoby“, která Vám pomůže odhalit jakou paletu přetvářek ve vztahu k vínu používají.

Tradičně, jako malou ochutnávku, přijměte pár zajímavostí z knihy:

  • Při degustaci vína ochutnávejte zvolna a buďte při tom vnímaví.
  • Pro víno je nejtypičtějších deset chutí (ovoce, bylinky, květiny, zemina, tráva, tabák, karamel, opékaný chléb, vanilka, káva nebo čokoláda).
  • Základní složky vín jsou sladkost, kyselost, tanin a alkohol.
  • Čím delší a pomalejší je proces druhého kvašení u šumivých vín, tím komplexnější a také dražší je výsledné víno.
  • Šumivá vína vyrobená v tancích bývají ovocnější než vína vyrobená tradiční metodou.
  • Vůně vína je při degustování velmi důležitým aspektem, a tak se zdvořilí degustátoři snaží nerušit ostatní kolegy rušivými pachy (kouření, parfémy, voda po holení atd.).

A protože jsme stránka o šampaňském, na závěr ještě rada madame Lily Bolinger, z proslulého stejnojmenného šampaňského domu:

„Šampaňské piji pouze tehdy, když jsem šťastná nebo smutná. Někdy si ho také dám, když se cítím opuštěná. Když mám společnost, pak šampaňské považuji za samozřejmost. Snažím se jím ošidit mysl, když mám hlad, i když ho nemám. Jinak se ho ani nedotknu – až na výjimky, kdy dostanu žízeň“.

 

Příjemné poznávání.

 

Ed McCarthy, Mary Ewing-Mulligan: Víno pro (ne) chápavé

V roce 2016 vydal Svojtka & Co.

ISBN: 978-80-256-1862-2

 

víno pro nechápavé_0002

 

víno pro nechápavé_0003

 

víno pro nechápavé_0004