Naši vinaři ve filmu

Filmový materiál je dnes stále více využívaný i mezi vinaři. Nejrůznějších upoutávek a reklam je všude celá řada. Ochutnávání vína video sice nahradit nemůže, ale pro představu a navození atmosféry určitě poslouží dobře. Do budoucna připravujeme krátké video z vlastní produkce, ale teď bychom Vám rádi ukázali, jak se s filmem vypořádali naši vinaři.

Lacourte-Guillemart

Krátké, ale velmi povedené video, v krátkosti představí vinařství a jednotlivé pracovní operace při výrobě vína. Je zde vesnička Ecueil, sklepy, sklizeň hroznů, degoržování a další. Pohodlně se usaďte, video je ke shlédnutí zde:

Boude Baudin

Někdy v dubnu jsme na blogu psali o degoržování, při kterém se odstřelí kal z láhve, víno se doplní a zazátkuje. Na následujícím videu můžete vidět, jak to vypadá když se odstřelení zátky provádí ručně. Radost se dívat, zpomalené záběry pěkně dokumentují zkušenost a zručnost vinaře. Ptali jsme se u jednoho vinaře, jak dlouho trvá, než člověk získá podobnou zručnost. Není to bohužel hned a pár desítek lahví je potřeba obětovat.

Tak tedy Monsieur Boude v akci:

Pierre Gobillard

Zajímavý (i když filmařsky trochu roztřesený) pohled nabízí vinařství Pierre Gobillard z Hautvillers. Video v angličtině s pěkným francouzským přízvukem, kde nás na prohlídku vezmou syn a dcera vinaře, je k dispozici zde:

A něco na závěr

Zaměřujeme se na šampaňská vína od malých producentů, která podle našeho názoru obstojí více než dobře i ve srovnání s velkými šampaňskými domy. Proto nás zaujalo, jak se humornou formou s největším šampaňským domem světa vypořádal tvůrce na kanále Vimeo:

 

Příjemnou zábavu, ideálně se sklenkou výborného šampaňského v ruce!